Joc slab!

ce mai putem spune dupa acest meci cu otopeni? un punct castigat cu mult mult noroc, un joc foarte slab al intregii echipe, un joc haotic chiar si in aparare, doua goluri primite la niste desincronizari grave ale apararii unde mult laudatul cisovski a facut un meci foarte slab. singurul lucru bun care i se poate atribui lui balint dupa acest meci este introducerea lui parks in cea de-a doua repriza. au trecut patru etape si jocul polistilor lasa de dorit. incepem sa ne punem semne de intrebare, asteptam totusi jocurile cu echipe mai tari pentru a ne edifica mai bine asupra valorii jucatorilor, dar mai ales a antrenorului. ideea este ca pana atunci se pierd foarte multe puncte care sigur vor conta la finalul campionatului. saptamana trecuta ne-am mai inecat amarul egalului cu medias bucurandu-ne de esecul lui dinamo, dar acum e 2-0 pentru dinamo cu buzau la pauza. asteptam totusi mai mult de la ex-timisorenii nostri, poate a doua repriza. era sa uit, daca terenul de la ploiesti e teren de fotbal atunci…….. nu e o scuza pentru polisti dar s-a vazut ca nu s-a putut juca deloc la firul ierbii. sarea mingea ca pe tarlaua lui bunicu. incerc inca sa-mi mentin optimismul, sper ca poli sa-si dea drumul la joc. azi nu a lipsit nimeni din ehipa in afara lui goga, tocmai de aceea ne asteptam la mai mult.  urmeaza o pauza de doua saptamani, timp suficient pentru a remedia lucrurile ce nu merg bine in echipa(cam multe). pana la etapa urmatoare ne concentram pe meciurile nationalei. asa ca, schimbam subiectul si speram cu motive mai multe de bucurie.